čtvrtek 4. prosince 2014

Ve jménu vlasti


Poslední dva dny se nesou ve jménu "Ve jménu vlasti."

Dneska mezi tou nejpočetnější vrstvou je jen málo jedinců, kteří v dnešní době neznají populární seriál Homeland. Všichni na to koukají, všichni to skvěle hodnotí, protože je to prostě skvěle vymyšlené a dokonale zamotané.
Kdybych měla shrnout o čem je seriál, byla bych tu ještě na Nový rok, tak zamotaný ten příběh je. Ovšem tohle nemá s tím, co běží na obrazovkách, nic společného. Samozřejmě je tam Carrie, Saul, Estes a Virgil. Ale všechno teprve začíná. Nic nevíme, na začátku se ocitáme v Bejrútu a nechápeme, co se děje, stejně jako Carrie. Nicméně pokračujeme dál, dovídáme se celé pozadí konfliktů a teprve se seznamujeme s hlavním teroristickým záporákem seriálu - Abú Nazírem.

Třebaže má knižní podání "Ve jménu vlasti" na databázi knih pouze 70%, tak rozhodně stojí za to. Nenechte se odradit zkresleným, lehce nadprůměrným hodnocením. Knížka nabízí stejné napětí a vykonstruovaný thriller s velice složitou zápletkou, stejně jako seriál. Jen se zkrátka namotáme kolem seržanta Brodyho. S tím se teprve setkáme. Možná tenhle fakt někoho odradí, ale nenechte se tím zviklat.

Podle mě stojí za víc než 70%.

A co vy? :) Pustíte se do čtení "Ve jménu vlasti" nebo dáte přednost jenom seriálu?

Žádné komentáře:

Okomentovat