úterý 9. prosince 2014

Praha jako Hollywood...

Pražští jsou na potkávání známých celebrit vcelku zvyklí a nijak je nevzrušuje, že přes uličku v autobuse vedle nich jede nějaká herečka z "Růžovky" nebo potká moderátorku televizních novin v metru.
Jenže pro člověka z malého města uprostřed venkova, jako jsem třeba já, to není samozřejmost, takže v duchu počítá soukromé skóre, kolik už jich stačil zahlédnout a jiní projeví i trochu toho nadšení a automaticky pozdraví známou tvář (jako třeba já, že? :D).

Ovšem tentokrát nehodlám mluvit o českých tvářích showbussinesu, ale o zahraničních.

Jak jistě víte, Praha a vůbec Česká republika je pro zahraniční filmaře hodně levná lokalita. U některých dokonce dochází ke strkanicím či bojům, kdo u nás bude točit, na koho zbudou peníze v kinematografickém fondu a tak dále. Tak jako tak.... Co rok, to hon na celebritu.

Nepůjdu moc daleko do minulosti. Všichni ví, že se Daniel Craig proháněl po Chebu a Casino Royal strčili do karlovarského Puppu nebo že Tom Cruise okupoval mladoboleslavskou věznici v Mission Impossible: Ghost Protocol. Za poslední čtyři roky, co studuju v Praze, se vystřídalo hned několik adeptů a velkých jmen.

Začnu rokem 2012.  Snowpiercer, nebo-li Ledoborec, a s ním Chris Evans. Staromódní, neohrožený Kapitán Amerika s nabušenými svaly vyměnil oholenou tvář a blond vlasy za černý krátký sestřih a zarostlou bradu.

zdroj: theyyoungfolsk.com

V Barrandovských ateliérech natáčel společně s Tildou Swinton ( kterou nejspíš znáte jako Archanděla Gabriela z filmu Constantine nebo z Podivuhodného případu Benjamina Buttona), Octavií Spencer nebo Johnem Hurtem. Jednalo se o postapokalyptický sci-fi kousek o zbytcích společnosti ve vlaku, který představuje celý jejich svět, život, domov a nezastavitelně se řítí zamrzlou zemí. O film jako takový tu teď moc nejde, i když ve světě sklízí ohlasy i úspěchy. Nicméně přijel Chris Evans, jehož kariéra raketově vzrostla po Avengers
Zkrátka a prostě to je pořádný fešák a já ho chtěla vidět. Potkat se mi ho bohužel nepodařilo, i když jsem procházela kolem podniku, ve kterém zrovna večeřel a já se zrovna neotočila. Minuli jsme se, ale aspoň jsem měla radost, že je v našem městě a existovala možnost, že ho můžu třeba někde v nestřeženou chvíli potkat.


A je tady rok 2013...
S ním přišlo Dítě číslo 44. Poslední roky je trendy zpracovávat do filmu knižní příběhy. Jedná se o thriller ze stalinovského Ruska, který vychází ze skutečného případu sériového vraha dětí, Andreje Čikatila. Producent Ridley Scott (režisér Gladiátora a Exodu: Bohové a králové) si nás společně s autorem knihy, Tom Rob Smithem, vybrali, protože my prostě máme dokonale zachovalou komunistickou architekturu. 

zdroj: knihy.abz.cz


Společně s nimi přijela i velká jména - Tom Hardy, Gary Oldman (prostě vězeň z Azkabanu), Noomi Rapace (známá jako Lisbeth Salanderová ze švédských filmů Muži, kteří nenávidí ženy nebo jako cikánka ze Sherlocka Holmese: Hry stínů), Jason Clark, který letos bojoval s inteligentními opicemi v Úsvitu planety opic, nebo Joel Kinnaman, nový Robocob.
Pražané si na tohle budou pamatovat jako na rok, kdy filmaři donutili Dopravní podnik zastavit metro na celý víkend. 

zdroj: neoluxor.cz


Lov tentokrát dopadl úspěšně! Z tříměsíční návštěvy Prahy kápnul autogram a krátké setkání u Národního Muzea. Noomi jsem nepoznala a Tom Hardy? Rozhodně není tak veliký jako záporák Bane v Temný rytíř povstal. Vážně, byl stejně velký jako já a že nejsem zrovna čahoun :D. Zkrátka televize a kamera zkreslují.
Premiéry se můžeme dočkat až 17. dubna 2015. Upřímně jsem zvědavá, v jakém světle uvidíme naši českou Prahu :)


A letos? :) Rok 2014 k nám přivedla s filmem Unlocked Orlanda Blooma, opět švédskou Noomi Rapace (evidentně si to v Praze oblíbila, takže třeba příští rok přijede pro velký úspěch na další opakovačku), Michaela Douglase, který chodí po Praze bez ochranky a má téměř dětinskou radost z toho, že ho nikdo nepoznal a on dokonale splynul s davem. 

zdroj: super.cz


Zkrátka a dobře, mějte oči na stopkách, protože nikdy nevíte, jakou hvězdu můžete v Praze potkat. Jenže vím, jak by to přesně dopadlo. Půjdu po Václavském náměstí, uvidím ho a místo toho, abych se zarazila, zajásala, že vidím skvělou hereckou hvězdu, tak pouze oznámím: Jé, ten vypadá jako Michael Douglas! A půjdu dál bez dalšího zastavování, načež posléze doma zjistím, že jsem vážně potkala Michaela Douglase a budu si "rvát" vlasy, protože jsem ho neoslovila a jen tak šla dál. Tak to zkrátka chodí ve velkých městech, protože vám tam pokaždý někdo někoho připomene. Jak se říká - všichni máme někde na světě dvojníka, takže není divu, že se někdy s někým takovým potkáme, ne-li "sami se sebou".

Tak lovu celebrit zdar! :)

A koho slavného jste v Praze stihli potkat vy?

Žádné komentáře:

Okomentovat